piątek, 25 września 2015

RECENZJA - Piękna papryczka uwodzi kształtem. Wydanie II :)

Dzisiaj mam Wam do zaproponowania na prawdę świetną książkę, przepełnioną wiedzą, doświadczeniem i dozą humoru. Mowa o "Piękna papryczka uwodzi kształtem" autorki Edyty Draus.


Edyta Draus - dwukrotna wicemistrzyni Polski w fitnessie sylwetkowym w kategorii +163 cm w latach 2007-2008, pasjonatka treningu siłowego i absolwentka grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu.

"Doskonale wie, że masz w nosie indeks glikemiczny, a po pracy wolisz obejrzeć sobie serial, niż się pocić. Wygarnie Ci to bez oporów, a potem na swój papryczkowy sposób zmotywuje do zmian".


Książka przepełniona jest wiedzą na temat prawidłowych zasad odżywiania oraz prawidłowo wykonywanych ćwiczeń fizycznych. Pomiędzy tymi głównymi rzeczami autorka wplata mnóstwo pozytywnej energii, żartu, rymów, co sprawia, że lekturę czyta się bardzo przyjemnie, lekko i z uśmiechem na twarzy.


Pisząc o zdrowym sposobie odżywiania Edyta Draus przekazuje nam nie tylko wiedzę czysto teoretyczną, ale i praktyczną, czyli inaczej mówiąc pisze o czymś czego sama na sobie doświadczyła. Mowa tu między innymi o satysfakcjonującym efekcie stosowania diety zgodnej z grupą krwi czy uważniejszego spoglądania na indeks glikemiczny spożywanych pokarmów.
W książce znajdziecie dużo informacji o wcześniej wspomnianym przeze mnie indeksie glikemicznym, opisane zostały także dość szczegółowo wszystkie diety związane z grupą krwi. Interesujący tytuł jednego z rozdziałów: "Twój przyjaciel tłuszcz" wskazuje na zdrowe źródła tłuszczów w diecie oraz radzi, że tłuszczu bać się nie trzeba.
"Piękna papryczka uwodzi kształtem" opisuje także wszystkie witaminy i składniki mineralne, wskazując zarówno na właściwości jak i źródła tych cennych składników.


Docierając mniej więcej do połowy książki przechodzimy na drugi z głównych tematów, a mianowicie sport. Wszystkie zawarte informacje są szczegółowe, dobrze wyjaśnione, prosto i ze zrozumieniem. A jest to bardzo istotne, żeby przypadkiem nie nabawić się kontuzji. Dowiesz się o budowie swoich mięśni, poznasz zasadę ich pracy. Przeczytasz również charakterystykę poszczególnych treningów, jak na przykład trening funkcjonalny czy siłowy.


Edyta Draus zawarła w swojej książce rozdział, w którym nie tylko opisuje najważniejsze ćwiczenia, ale także je obrazuje poprzez pięknie wykonane zdjęcia w czarno-białych barwach. Nie ma się co tu rozpisywać to trzeba zobaczyć.


Końcówka książki to kilka, choć najbardziej istotnych informacji dotyczących suplementów diety, a są to między innymi: odżywki białkowe, gainery, spalacze tłuszczu i wiele innych.

Ostatni rozdział, choć krótki jest przepięknym podsumowaniem "Pięknej papryczki uwodzącej kształtem" i do niego odsyłam już do samej lektury, którą gorąco polecam :)

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Sensus

4 komentarze:

 1. Ciekawie się zapowiada :) Trochę nie mam czasu na czytanie, a jak już to ostatnio czytam coś innego niż o jedzeniu, ale tą książkę naprawdę chętnie bym przeczytała; )

  OdpowiedzUsuń
 2. Zazwyczaj nie czytam tego typu książek, ale spodobał mi się ten cytat, bardzo zabawny ;) zostałam zachęcona, dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przeczytałam 2 razy i kilkukrotnie fragmentarycznie. Wracam do niej często. Jak dla mnie to kopalnia wiedzy, a przy tym zabawnie napisana.

  OdpowiedzUsuń
 4. Widać, że nie jest to kolejny poradnik pisany ot tak. A autorka naprawdę włożyła w to swoją duszę :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...