środa, 23 marca 2016

Red-OX - napój długowieczności :)

Red-OX jest firmą zajmującą się sprzedażą, jak i produkcją takich artykułów jak: napój RED-OX, olej lniany RED-OX, preparaty magnezowe, preparaty z Bajkaliną oaz suplementy. 
 "Używając Naszych produktów uzupełnisz w organizmie najważniejsze pierwiastki"


Zobaczywszy ofertę sklepu byłam zachwycona! Zarówno pod względem produktów jak i ich zdrowotnych właściwości. Najbardziej zafascynował mnie napój oraz olej lniany RED-OX. Oczywiście pozostałe produkty są równie genialne i godne polecenia. Postaram się dzisiaj przedstawić i opisać w najprostszy sposób co to w ogóle jest "redoks". Zrecenzuję także 3 produkty, które otrzymałam w ramach współpracy. Zapraszam do lektury i do wzbogacenia swojej wiedzy w ten temat, a być może informacje tu podane będą przydatne teraz czy w przyszłości :) 

Czym jest RÓWNOWAGA REDOKS?
Stan naszego zdrowia w dużym stopniu zależy od utrzymania w organizmie równowagi między procesami utleniania  i redukcji - zwanej równowagą redoks. Procesy te nieustannie zachodzą zarówno w przyrodzie jak i w każdej komórce naszego organizmu. Polegają na wymianie elektronów między cząsteczkami. Substancje, które mają wiele elektronów (są zredukowane, czyli posiadają ujemny potencjał redoks) mogą oddawać je cząsteczkom innych substancji, które mają tych elektronów za mało (są utlenione, czyli mają za mały potencjał redoks). 
Procesy te w naturze wzajemnie się równoważą, co oznacza, że gdy jedna substancja się utlenia to druga ulega redukcji. Jednak bardzo łatwo zaniechać ten wrażliwy balans poprzez np. nieodpowiednią dietę czy występującą chorobę. 
Tlen jest niezbędny do życia, ale jego nadmiar może być toksyczny a nawet śmiertelny. Jedzenie utlenione jest pozbawione smaku a utlenione cząsteczki niszczą komórki. Pierwiastki, takie jak np, żelazo czy chrom w postaci utlenionej stają się nieprzyswajalne lub szkodliwe. Procesy te, czyli utlenianie, a inaczej oksydacja można zrównoważyć poprzez dostarczenie organizmowi substancji wysyconych elektronami, o niskim potencjale redoks.

Stres oksydacyjny 
W momencie naruszenia równowagi redoks w naszym organizmie mogą zachodzić szkodliwe dla nas zmiany. Zmiany te wiążą się z pojawieniem znaczącej ilości wolnych rodników, co w efekcie przyczynia się do powstania stresu oksydacyjnego. Może być on przyczyną wielu groźnych dolegliwości.

Wolne rodniki
Wolne rodniki to utlenione cząsteczki, które na swojej zewnętrznej powłoce mają niesparowany, aktywny elektron. Cząsteczka ta negatywnie wpływa na nasz stan zdrowia. 
Wolne rodniki można znaleźć w pożywieniu, są obecne w otoczeniu, ale także wytwarzamy je my sami. Zdrowe komórki radzą sobie z usuwanie tych szkodliwych, jednak proces ten może zostać zakłócony przez np. chorobę. Aby unieszkodliwić wolne rodniki należy dostarczyć organizmowi porcji aktywnych elektronów (antyoksydantów). 

Na odzyskanie równowagi redoks, uniknięcie stresu oksydacyjnego oraz pozbycie się wolnych rodników pomocny staje się napój Red-OX. 


NAPÓJ RED-OX posiada 4 właściwości wody doskonałej:
IDEALNIE CZYSTY - pozbawiony przypadkowych minerałów oraz innych szkodliwych związków chemicznych i biologicznych. 
ZRÓWNOWAŻONY (PRZEGOTOWANY) - wg tradycyjnej medycyny chińskiej woda idelana nie powinna ani wyziębiać, a ni rozgrzewać. Przegotowanie wody zmienia charakter z wyziębiającej na obojętną, czyli zrównoważoną. Dzięki temu oddziaływanie napoju Red-OX na ludzki organizm jest optymalne. 
ZREDUKOWANY - tak jak wody z najlepszych uzdrawiających źródeł, powinien mieć jak najniższy potencjał redoks, czyli być mocno nasycony elektronami. Wzbogacenie wody wodorem obniża potencjał redoks. Potencjał napoju Red-OX jest wyjątkowo niski i wynosi minimum -300 miliwoltów. 
WŁAŚCIWIE USTRUKTURYZOWANY - powinien zachowywać naturalną strukturę cząsteczek wody (klastrów). Struktura ta jest zwykle niszczona i uszkadzana w trakcie produkcji zwykłych wód butelkowych. Można temu zapobiec poddając wodę procesowi strukturyzacji z zastosowaniem technologii Grnadera tuż przed zabutelkowaniem. Ustrukturyzowany w taki sposób napój Red-OX ma większą biodostępność - jest bardziej aktywny chemicznie, a jego naturalne oddziaływanie jest wzmocnione. 

Podsumowując, z powyższej notatki możecie wywnioskować, że napój Red-OX jest cennym dla zachowania zdrowia produktem. Nazywany napojem długowieczności potrafi przywrócić naturalną równowagę redoks oraz pozytywnie oddziałuje także na inne aspekty naszego organizmu. Napój smakuje jak.....woda :) Z tym, że można wyczuć tą delikatność i lekkość podczas picia. Zaznacza się, aby zaraz po wypiciu napoju położyć się na kilka minut, aby wodór nie wydostał się z żołądka. Każda buteleczka wykonana jest ze szkła - nieprzenikliwego dla wodoru oraz zamykana na metalowy kapsel - nie wymagający otwieracza a jedynie przekręcenia :) 


WITAMINA C
Jest jedną z witamin, którą często spożywany w niewystarczającej ilości. Nasz organizm nie potrafi wytworzyć jej samodzielnie, dlatego istotne jest uwzględnienie jej w codziennej diecie. Regularne przyjmowanie witaminy C ma pozytywny wpływ na funkcjonowanie organizmu człowieka, ponieważ substancja ta bierze udział w wielu istotnych procesach biochemicznych. Jest silnym antyoksydantem, redukującym stres oksydacyjny. 
Naturalnie witamina C występuje w owocach dzikiej róży, cytrusach, natce pietruszki, czarnej porzeczce. W tej formie jest lepiej przyswajana przez ludzki organizm. 
Naturalna witamina C jest izomerem prawoskrętnym, a syntetyczna - izomerem lewoskrętnym. W postaci naturalnej witaminie C towarzyszy kompleks bioflawonoidów, dzięki którym zwiększone jest jej wchłanianie i wykorzystanie przez organizm. Dzięki nowoczesnej technologii, możliwe jest zamknięcie aktywnego składnika w mikroskopijnych lipidowych pęcherzykach. Umożliwia to bezpieczny transport witaminy przez przewód pokarmowy i uwolnienie jej w sposób, który zwiększa jej wchłanialność nawet do 80%. Przy innych suplementach witamina C zostanie rozłożona w przewodzie pokarmowym lub zwyczajnie wydalona z organizmu, co nie daje nam żadnego pożytku z jej stosowania :( W odróżnieniu od zwykłych suplementów, nawet przy spożywaniu w większych dawkach, liposomalna witamina C nie powoduje efektu przeczyszczającego. Nie zawiera też cukru ani chemicznych substancji słodzących, produktów nabiałowych oraz glutenu.


Liposomalna witamina C od Red-OX dostępna jest w opakowaniu zawierającym 30 sztuk, oddzielnych i praktycznych saszetek, które kolejno należy wycisnąć do szklanki. 
Jak stosować? 
Jeden raz dziennie, na czczo, co najmniej 15 minut przed posiłkiem. 
Tarczyca bajkalska jest wieloletnią rośliną pochodzącą ze wschodniej Rosji, Chin, Mongolii i Korei. Surowcem zielarskim jest korzeń, rzadziej ziele. W korzeniu najcenniejszą substancją jest flawonoid - bajkalina, która wykazuje następujące działania:
 • przeciwalergiczne i przeciwastmatyczne
 • przeciwzapalne i przeciwartretyczne
 • żółciopędne i antyhepatotoksyczne (zapobiegające zatruciu wątroby)
 • przeciwmiażdżycowe i przy skłonności do zakrzepowego zapalenia żył
 • nasercowe i krążeniowe (obniżające nadciśnienie)
 • antyoksydacyjne, przeciwwolnorodnikowe 
 • przeciwnowotworowe i cytotoksyczne
 • uspakajające, przeciwlękowe, przeciwpadaczkowe
 • przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze 
 • kosmetycznie - przy plamach na skórze 
Dawkowanie - ok. 100 mg bajkaliny dziennie, przez okres 2 miesięcy. 


Balsam, który otrzymałam ma za zadanie odżywić, orzeźwić, wygładzić i opóźnić procesy starzenia naszej skóry. Należy stosować go po kąpieli wmasowując w skórę niewielką ilość balsamu. Baza balsamu oparta jest wyłącznie na składnikach naturalnych, co sprawia że produkt ten jest przyjazny dla skóry w każdym wieku. Jednym ze składników jest olejek grejpfrutowy, posiadający przyjemny i delikatny zapach. Obecność bajkaliny korzystanie wpływa na kondycję skóry opóźniając proces starzenia. 
Moje spostrzeżenia - balsam szybko się wchłania, nawilża skórę i delikatnie ją rozświetla. Ma przyjemną konsystencję i przepiękny zapach cytrusowo-grejpfrutowy. 


Po więcej informacji i więcej zdrowotnych produktów spożywczych jak i kosmetycznych zapraszam na stronę red-ox.pl
Jak zwykle czekam na Wasze opinie i komentarze.

2 komentarze:

 1. Ostatnio chciałam zamówić liposomalną witaminę C, bo czytałam o niej sporo dobrego, ale ciągle nie mogę się zebrać :P Póki co stosuję sproszkowaną acerolę :) No i ten napój brzmi ciekawie ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten napój długowieczności szczególnie nas zainteresował :P A o liposomalnej witaminie C już gdzieś czytałyśmy choć nie wiemy czy faktycznie zachowałybyśmy systematyczność aby pić ją na czczo codziennie :P

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...