RECENZJA - Detoks cukrowy :)

6 kwietnia 2016

Fillippa Salomonsson - to trenerka holistycznego modelu zdrowia dla kobiet, prowadząca wykłady oraz udzielająca osobistych porad. Prowadzi popularnego bloga Raw Clarity oraz jest twórczynią własnych marek soków Raw Clarity Cleanse, a także właścicielką sklepu w Sztokholmie. Teraz także autorka książki o tytule "Detoks cukrowy"wydanej przez Wydawnictwo REA-SJ.


Biorąc książkę w dłonie od samego początku urzeknie Cię, tak samo jak mnie jej piękne wydanie. Lektura oprawiona została w twardszą okładkę, gdzie na początku i końcu możemy ujrzeć przepiękne zdjęcia w dużym formacie. W środku fotografii nie brak. Oprócz zdjęć żywności, potraw, książkę urozmaicają także obrazy samej autorki. Cudowne, żywe kolory, czytelna i przejrzysta treść oraz barwne fotografie z sukcesem zachęcą Cię jeszcze bardziej do wgłębienia się w treść "Detoksu cukrowego".


Właśnie! O czym jest w ogóle "Detoks cukrowy"!? Książka zawiera program żywieniowy, dzięki któremu raz na zawsze pozbędziesz się cukru ze swojego życia! 


Na wstępie poznasz historię autorki, która podobnie jak większość z nas miała większy bądź mniejszy problem z cukrem w diecie. Kolejne zagadnienie dotyczy już samego cukru. Czym jest cukier? Gdzie jest ukryty? Gdzie się go w ogóle nie spodziewasz? Ile go tak na prawdę spożywasz? Odpowiedzi na te i więcej pytań znajdziesz właśnie w "Detoksie Cukrowym". Poznasz także rodzaje cukrów, przeprowadzisz test na wrażliwość na cukier, a także dowiesz się o 27 powodach zachęcających do ograniczenia cukru.


Czyste jedzenie to temat następnego rozdziału. Dowiesz się tutaj o podstawowych zasadach prawidłowego odżywiania, które wcielone w życie mogą zdziałać na prawdę cuda! Autorka zachęca do spożywania pokarmów jak najbardziej czystych, sezonowych, ekologicznych i zielonych. Poznasz jak ważny jest aspekt żywienia spersonalizowanego, czyli dostosowanego idealnie pod Twój organizm. Znajdziesz tu również mnóstwo przydatnych i ciekawych informacji, praktycznych wskazówek, a wszystko napisane tak, aby w łatwy i prosty sposób móc tą wiedzę wykorzystać w życiu codziennym.


Książka zawiera trzytygodniowy program opierający się na diecie bezcukrowej! Na ten czas pożegnasz się z cukrem pod każdą postacią! Filippa dokładnie zadbała o to, aby prezentowany przez nią plan żywieniowy nie zawierał cukru, ani produktów w niego bogatych. Musisz pozbyć się m.in. wszystkich słodkości, niezdrowych i przetworzonych produktów żywnościowych, także miodu, surowych batonów owocowo-orzechowych oraz samych owoców! Tak, owoców również! I to nie jest wszystko! Całą listę produktów niedozwolonych znajdziesz w rozdziale czwartym. Tutaj zapoznasz się także z pełnym, rozpisanym planem posiłków, listą potrzebnych składników czy zasadami uważnego jedzenia. 


Przejdźmy do przepisów. Same nazwy i użyte składniki brzmią już przepysznie, a co tu mówić dopiero o gotowym daniu. Wszystko jest przygotowane z wartościowych składników, różnorodne, bogate w składniki odżywcze, a przy tym proste do przygotowania i łatwe w dostępności produktów.

Po zakończeniu programu dowiesz się jak masz postępować dalej, jak się żywić i jaki mieć stosunek do cukru. Zwieńczeniem całej trzytygodniowej pracy są przepyszne, słodkie desery - na koktajl, ciasto i lody. 


PODSUMOWANIE
"Detoks cukrowy" to propozycja dla osób chcących zmienić swoje dotychczasowe nawyki żywieniowe i raz na zawsze "zerwać znajomość" z cukrem. Nie namawiam do przejścia wspominanego przez autorkę detoksu cukrowego, który twa 3 tygodnie, bo książkę można także potraktować jako źródło inspiracji jedzeniowych czy praktycznych informacji odnośnie cukru. Piękne zdjęcia, apetyczne i barwne fotografie posiłków, mnóstwo kolorów i przejrzysta treść - to czeka Was w środku tej lektury. Z "Detoksem cukrowym" możesz spróbować nowych przepisów, być może także nowych produktów, aż w końcu pozbyć się cukru ze swojego życia. 

4 komentarze

 1. Chyba nie potrafiłabym żyć bez cukru :D
  Ale te przepisy bez wątpienia wyglądają cudownie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Już same zdjęcia przekonują, że warto sięgnąć po tą książkę :) Podoba nam się, że faktycznie wszystko tam jest tak wytłumaczone, że nawet ci najbardziej oporni przekonają się do takiego detoksu :) Co szkodzi spróbować? Choć my i tak już cukier ograniczamy do granic możliwości to chętnie byśmy po tą książkę sięgnęły :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawa książka! Już od dawna kusi mnie aby zrobić podobny detoks, ale moja ogromną słabością jest słodzony nabiał i płatki :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Zachęciłas mnie do lektury. Jakis czas temu na wlasna reke zrobilam taki cukrowy detoks ale po 1,5 tygodnia sie zlamalam, bo brakowalo mi energii. Moze z dieta rozpisana przez eksperta bedzie latwiej. Pozdrawiam z bloga 22kilo

  OdpowiedzUsuń