RECENZJA - Kuchnia roślinna dla każdego :)

18 maja 2018

"Kuchnia roślinna dla każdego" autorstwa Eryka Wałkowicza swoją premierę miała już jakiś czas temu, nawet spory czas temu, bo w ubiegłym roku. Jednak w moje ręce trafiła niestety dopiero teraz, i właśnie teraz mogę Wam ją zaprezentować. Eryk jest dyplomowanym dietetykiem oraz autorem bloga erVegan, którego osobiście od dawna śledzę i myślę, że część z Was także dobrze zna te miejsce. 


Zaczynając standardowo od strony wizualnej, której w tym wydaniu zdecydowanie nie można pominąć. Dlaczego? Już się za pewne domyślacie. Książka ta to wysokiej jakości lektura, gdzie jakość ta widoczna jest natychmiast po wzięciu jej w dłonie. Twarda i sztywna okładka, cudowne i piękne zdjęcia oraz niezwykle przejrzysta i czytelna treść. Uwielbiam takie książki! Mogłabym je przeglądać godzinami 😄 Każdy element jest perfekcyjnie dopasowany i wszystko ze sobą idealnie współgra. Wydanie, raz jeszcze - genialne! 


"Kuchnia roślinna dla każdego" to książka ukazująca prostotę, smaczność, łatwość diety opartej na surowcach roślinnych. Autor pokazuje, że taki sposób żywienia, jak sam tytuł wskazuje - może być dla każdego. Początkowe strony lektury są bardziej teoretyczne i poruszają niezwykle cenne, interesujące aspekty tyczące się diety i kuchni roślinnej. Znajdziecie tu wiele przydatnych informacji, wskazówek, porad. Wszystko jest napisane zwięźle, na temat, bez przesadnego przeciągania konkretnych treści. W tej części między innymi poznasz 10 zasad zbilansowanej diety wegańskiej, dowiesz się jakie mleko, a raczej napój roślinny wybierać najlepiej, jakiego oleju używać do smażenia, a jakiego do polania sałatki czy co warto mieć w swojej spiżarni. 

Druga część lektury to część już typowo praktyczna, bo przedstawia zbiór przepisów na posiłki składające się oczywiście jedynie z produktów roślinnych. Znajdziesz tu przepisy z każdej kategorii, począwszy od śniadań, a kończąc na kolacji, w tym przystawki, przekąski, napoje, desery, ciasta, ciastka itp. Różnorodność jest bardzo duża, także z pewnością nie ma mowy o nudnej kuchni roślinnej! Receptury moim zdaniem są bardzo proste, dobrane składniki łatwo dostępne, przygotowanie banalne, świetnie wytłumaczone. Ponad to każdy, dosłownie każdy przepis jest opatrzony fotografią! Uważam to za bardzo dobry i udany zabieg, którego właśnie w niektórych książkach mi brakuje, gdzie widzę tylko "suchą" treść przepisu. A wiadomo - zdjęcie robi swoje i jeszcze bardziej zachęca do wypróbowania danej receptury.


Podsumowując, "Kuchnia roślinna dla każdego" Eryka Wałkowicza to fantastyczna książka, bardzo inspirująca, ukazująca najlepsze (bo chyba tylko takie są 😄) strony diety roślinnej. Autor wprowadza odbiorcę w temat diety opartej wyłącznie na produktach roślinnych w sposób przyjazny, łatwy do zrozumienia, zachęcający do jej wypróbowania (w przypadku osób nie będących weganami). Książkę polecam tak na prawdę każdemu. Wszystkim "roślinożercom", osobom jedzącym mięso, szukającym inspiracji kuchennych, tym którzy pragną zmienić swoją dotychczasową dietę, chcących ograniczyć bądź wyeliminować produkty zwierzęce i spróbować nowych, niezwykle ciekawych, smacznych potraw.  Z pewnością "Kuchnia roślinna dla każdego" w pełni Was usatysfakcjonuje. 

1 komentarz