niedziela, 30 października 2016

RECENZJA - English for dietetics - angielski dla dietetyków :)

"English for dietetics" to jedna z najnowszych publikacji Wydawnictwa Lekarskiego PZWL. "Jest to pierwszy podręcznik do nauki specjalistycznego języka angielskiego na poziomie B1/B2 (średnio zaawansowany i wyższy średnio zaawansowany) wg Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego przeznaczony dla studentów dietetyki. Powstał dzięki współpracy nauczyli akademickich zajmujących się nauczaniem języka angielskiego z ekspertami z zakresu dietetyki."


Książkę podzielono na 12 części. Tematy są niezwykle ciekawe, różnorodne, ale wszystkie oczywiście skupiające się na dziedzinie jaką jest dietetyka. Dodatkowo zamieszczono materiały z zakresu "budowy ludzkiego ciała, układów i ich funkcji, ze szczególnym uwzględnieniem układu pokarmowego, procesów trawienia, chemii i biochemii medycznej." Oprócz przedmowy nie znajdziesz tu polskiego słownictwa. Wszystkie rozdziały, tematy, treści są napisane w języku angielskim. 


"English for dietetics" to nie zwykła książka. To podręcznik, z którym możesz poznać język angielski z dziedziny dietetyki. Dzięki niemu nauczysz się poprawnego komunikowania się z osobami pochodzącymi z innych krajów - zarówno ze specjalistami, jaki i pacjentami. 

Treści zawarte w "English for dietetics" pozwolą na:
przeprowadzenie wywiadu żywieniowego i ogólnomedycznego 
dokonanie oceny żywienia i odżywienia pacjenta 
omówienie diet
wyrażanie poglądów na tematy zawodowe związane z leczeniem dietetycznym 
dokształcenie języka angielskiego z dziedziny dietetyki 
analizowanie i budowanie piramid żywieniowych 
układanie diet oraz ich weryfikacje 
poznanie nowego słownictwa 
wzbogacenie dotychczasowej wiedzy o nowe treści 
naukę samodzielną lub w pracy z nauczycielem 


W podręczniku tym znajdziesz mnóstwo zadań do wykonania. Każde poszczególne rozdziały zostały wzbogacone o przeróżne ćwiczenia, które możesz uzupełniać w książce! Właśnie tak, "English for dietetics" jest podręcznikiem przystosowany do pisania w nim. Oprócz treści, znajdują się tu także tabelki, schematy, rysunki. Czcionka jest wyraźna, słowa duże, a sama treść zrozumiała i prosta. Ponad to oprócz ćwiczeń pisanych są też te, które należy wymówić, a także wysłuchać. Nagrania audio, które potrzebne są niekiedy podczas pracy z podręcznikiem można znaleźć na portalu medycyna.pzwl.pl. Takie rozwiązanie ułatwi opanować prawidłową wymowę. Na końcu książki umiejscowiono klucz odpowiedzi do zadań, a także słowniczek. 


Podsumowując, "English for dietetics" to świetna propozycja na doskonałą formę nauki języka angielskiego. Książka jest przeznaczona dla studentów dietetyki oraz specjalistów zajmujących się dietetyką. Myślę, że sprawdzi się także bardzo dobrze dla osób, które interesują się dietetyką, zdrowym odżywianiem, medycyną. Stworzona przez specjalistów gwarantuje wysokiej jakości treści. Ćwiczenia do wykonania urozmaicają naukę, a możliwość posłuchania konkretnych tematów ułatwią opanowanie prawidłowej wymowy. Gdybym nie otrzymała od Wydawnictwa egzemplarza do recenzji z pewnością ten podręcznik kupiłabym czym prędzej sama. Także mogę go polecić! :) 

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Lekarskiemu PZWL
Znalezione obrazy dla zapytania pzwl

4 komentarze:

 1. Można się podszkolić w jezyku :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pamiętam swój angielski na studiach i z tego co widzę, dużo pamiętam, ale głównie dlatego, że sporo czytam artykułów po ang - to chyba najlepszy sposób na naukę :) Ale podstawowe słownictwo zawsze warto poznać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam angielski, kocham dietetyke, wiec na pewno bylabym zadowolona :D Pomysle o tej ksiazce przy konstrukcji Listu do sw. Mikolaja :p

  OdpowiedzUsuń
 4. Od przyszłego roku Angelika zamierza studiować dietetykę także taka książka na pewno jej się przyda ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...