piątek, 26 września 2014

Koktajl bananowo-malinowy z błonnikiem witalnym :)

Prosty koktajl owocowy, na bazie maślanki ze słodkim bananem i lekko kwaskowatymi malinami. Pyszny i banalnie prosty. Ale tak to już chyba jest, że to co proste i niewymyślne zawsze smakuje najlepiej. Koktajl jak koktajl, ale co to za błonnik witalny? Produkt ten otrzymałam do przetestowania od ViVio. Więcej o nim poniżej.


Błonnik witalny, inaczej błonnik oczyszczający to mieszanka nieprzetworzonych łusek babki płesznik oraz nasion babki jajowatej. Babka płesznik pęcznieje w jelitach i usprawnia perystaltykę. Wchłania niepotrzebne substancje, które dostają się do organizmu wraz z jedzeniem. Wpływa pozytywnie na trawienie i pomaga w problemach z zaparciami. Babka jajowata, podobnie jak płesznik bogata jest w dużą ilość zdrowotnego śluzu. Pomaga w problemach trawiennych, zaparciach i biegunkach. 

Niektóre właściwości zdrowotne błonnika witalnego:
- wspomaga kuracje odchudzające, pęcznieje w żołądku i tym samym zmniejsza uczucie głodu i apetyt,
- pomaga przy problemach trawiennych i zaparciach
- pozbywa się z organizmu toksyn
- obniża poziom złego cholesterolu i trójglicerydów

Zaleca się go spożywać w formię rozpuszczonej w płynach, w proporcji 1-2 łyżeczki na szklankę wody, mleka, soku. Wymieszać, odczekać 5 minut i wypić. Odradza się jedzenia go "na sucho". Należy pamiętać o piciu ok. 1.5 l wody w ciągu dnia.

Na pierwszy raz dodałam go do koktajlu i był praktycznie nie wyczuwalny, więc nie powinno stanowić problemu jego spożywanie. Najlepiej jednak pić go rozrobionego z wodą i nie zapominać o płynach w ciągu dnia.

Składniki na 1 porcję koktajlu bananowo-malinowego:

Przygotowanie:
  1. Wszystkie składniki dokładnie zmiksować, pić od razu po przygotowaniu.

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...