Zrób sobie mleko roślinne w Sojowirówce :)

9 września 2016

Kiedy odkryłam Sojowirówkę towarzyszyło mi ogromne zaskoczenie, oczywiście jak najbardziej pozytywne, bo nie pomyślałabym, że istnieje specjalna maszynka do przyrządzania domowego mleka sojowego! Także z dużym zainteresowaniem przeczytałam wiadomości dotyczące Sojowirówki, obejrzałam mnóstwo zdjęć, dowiedziałam się o opiniach innych i dzięki firmie MOJA SOJA zajmującej się jej sprzedażą mogę Wam dzisiaj przedstawić te niesamowite i fantastyczne urządzenie.


CZYM JEST SOJOWIRÓWKA
Sojowirówka to urządzenie posiadające 5 funkcji. Choć jego głównym celem jest produkcja mleka sojowego, a także innych mlek roślinnych to bez żadnego problemu przygotujesz w niej również nektar, zupę, kaszkę oraz owsiankę. 

MLEKO - możesz je zrobić z ziaren suchych jak i namoczonych, z soi, orzechów, wiórków kokosowych, zbóż, nasion. Czas trwania 30 minut 
NEKTAR - czyli inaczej smoothie/koktajl na bazie świeżych owoców. Czas trwania 30 sekund
ZUPA - występująca w formie kremu z drobno zmielonych warzyw. Czas trwania 25 minut
KASZKA - szczególnie przeznaczona dla dzieci. Możesz ją przygotować ze zbóż, owoców, strączków, warzyw, nasion. Czas trwania 30 minut
OWSIANKA - przygotowana z pełnych ziaren zbóż, z dodatkiem owoców, warzyw, orzechów. Czas trwania 30 minut. 

JAK DZIAŁA SOJOWIRÓWKA 
1. Po wsypaniu miarki ziarna (ok. 85 g), dolaniu wody (1,3 l) oraz ewentualnie przypraw, zawartość jest podgrzewana przy pomocy grzałki w podstawie komory Sojowirówki.
2. Ziarno pęcznieje, mięknie. Następnie Sojowirówka uruchamia swój nóż (blender). Ziarno jest naprzemiennie podgrzewane i miksowane.
3. Niestrawialne składniki soi zostają wygotowane, a mleko oddziela się od składników stałych, można wtedy poczuć intensywny zapach świeżego mleka roślinnego.
4. Po 30 minutach urządzenie sygnalizuje koniec pracy. Po odłączeniu Sojowirówki od zasilania, gotowe mleko przelewamy przez sitko do pojemnika
5. Okara, czyli papka zatrzymana przez sitko może być użyta do przygotowania naleśników, kotletów, pasztetu, pieczenia ciasteczek. Nic się nie marnuje.

ZAKUP SOJOWIRÓWKI 
Urządzenie możesz kupić na stronie MOJA SOJA lub na ALLEGRO. Dostawy są realizowane w bardzo szybkim czasie. Najczęściej sprzęt dostajesz już na drugi dzień od dnia wysłania. 

JAK WYGLĄDAŁA PACZKA
Urządzenie zostało zapakowane bardzo dobrze, zabezpieczone w folię i styropian, jak możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach. 


CO ZAWIERA ZESTAW 
Oprócz samego urządzenia otrzymasz całą masę przeróżnych i niezbędnych akcesoriów. Poniżej zobaczycie co oprócz Sojowirówki zawierał standardowy zestaw.


1. SOJOWIRÓWKA
Urządzenie składa się z dwóch części - dzbanka oraz górnej pokrywy. Podgrzewacz posiada moc 800 W, natomiast blender 200 W. Całość posiada certyfikat CE. Sojowirówka dysponuje termostatem i czujnikiem przelewowym. Wyposażona została w dwuwarstwową komorę, z błyszczącej stali nierdzewnej. Całość dopełnia słoneczna kolorystyka wzbogacona w hologramowe ozdobniki w stylu vintage. 


2. DZBANEK 
Plastikowy dzbanek służy do odmierzania ilości wody (1,1-1,3 l). Składa się z dwóch części, ponieważ rączkę można odczepić, przez co całość zajmuje mniej miejsca. 


3. MIARKA 
Plastikowy pojemnik z miarką służy do odmierzania ilości składników - ziaren, nasion, orzechów. 


4. DRUCIAK 


5. MYJKA/GĄBKA


6. SITKO 
Dobrej jakości sitko służące do odcedzania mleka. Ma bardzo malutkie otwory, dzięki czemu zatrzymuje pozostałości po przygotowaniu mleka. Zastanawiam się nad zaopatrzeniem w jeszcze bardziej precyzyjniejsze sitko, ponieważ to zostawia troszkę pozostałości na dnie pojemnika, do którego przelano gotowe mleko. Nie jest to uciążliwe i tak na prawdę mi nie przeszkadza, ale jeżeli znajdę takie o jeszcze mniejszych otworach (a uwierzcie to ma na prawdę malutkie dziurki) to kupię i zobaczę czy sprawdzi się lepiej.  


7. ZASILACZ



8.  INSTRUKCJA OBSŁUGI 
Dostępna w języku polskim i angielskim. Napisana dość precyzyjnie, choć niekiedy czegoś mi brakowało. Zawiera dużo przydatnych informacji i wskazówek. 


9. KSIĄŻKA KUCHARSKA 
Wydana w języku polskim i angielskim. Oprócz przepisów zawiera także kilka uwag odnośnie przygotowywania mleka. Przepisy niekiedy są bardzo proste, a niekiedy bardzo urozmaicone, do takiego stopnia, że nawet ja bym nie pomyślała o takim połączeniu. Jest ciekawie, prosto napisane, w przystępny sposób. 


10. KARTA GWARANCYJNA - DWULETNIA 

11. SUPLEMENT DO INSTRUKCJI OBSŁUGI 
Opisuje skład otrzymanego urządzenia wraz z dodatkowymi akcesoriami. Informuje o poprawkach, jakie miały miejsce np. w gwarancji czy książce kucharskiej. 


MOJA OCENA 
Jestem bardzo zadowolona z możliwości jakie niesie ze sobą Sojowirówka. Urządzenie jest świetne, idealne dla osób, które są na diecie wegańskiej, chcą zmienić nawyki odżywiania, wprowadzić pewne zmiany w swojej diecie czy podobnie, jak ja wyeliminować bądź ograniczyć nabiał ze swojego jadłospisu. 

Moje zachwyty szczególnie skierowane są na funkcje robienia mleka roślinnego, choć pozostałe również są bardzo ciekawe i wiele ułatwiają w kuchni. Z Sojowirówką możesz przygotować różne dania i posiłki dla rodziny, dla dzieci, jednocześnie nie "stojąc nad garami", nie robiąc kilku czynności na raz, nie musząc co chwilę doglądać czy aby coś się nie przypaliło itp., bo Sojowirówka zrobi to za Ciebie. W tym czasie, kiedy ona pracuje ty możesz zając się innymi rzeczami.

Sojowirówka jest banalnie prosta w obsłudze, wyraźny i praktyczny "kokpit" ułatwia pracę i po naciśnięciu odpowiedniego przycisku Sojowirówka sama wykona od początku do końca swoją pracę. Głośność urządzenia można jak najbardziej zaakceptować. Przez około 30 minut pracy Sojowirówka wykonuje różne czynności i niekiedy pracuje cichutko, a niekiedy jak na przykład podczas mielenia ziarna głośniej. Kiedy mleko/danie jest gotowe urządzenie informuje o tym fakcie, poprzez wydanie charakterystycznego, częstego dźwięku. Sojowirówka jest także łatwa w czyszczeniu, a dodane akcesoria pomogą w myciu. 

Należy przestrzegać zasad, dotyczących obsługi urządzenia oraz przygotowywanych przepisów. Jest kilka ważnych kwestii, o których należy zawsze pamiętać, jak np. nie przekraczać maksymalnej ilości dodawanej wody czy surowca. Trzymając się danych proporcji otrzymujmy mleka klarowne, bez grudek, smaczne, o dobrej konsystencji. 


DLACZEGO Z PEWNOŚCIĄ POLUBISZ SOJOWIRÓWKĘ
przygotujesz łatwo i szybko pyszne domowe mleka roślinne, bez dodatku konserwantów i substancji słodzących
litr mleka sojowego za mniej niż złotówkę
prosta w obsłudze i czyszczeniu
mleko sojowe to naturalny zamiennik mleka krowiego u osób nie tolerujących laktozy, z alergiami na białka mleka krowiego, w dietach wegańskich i wielu innych 


Bardzo jestem ciekawa Waszego zdania na temat Sojowirówki :) 

11 komentarzy

  1. Super sprawa! Nie ma to jak domowe mleko roślinne :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nigdy wcześniej o tym nie słyszałam ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Też pierwsze słyszę, ale bardzo fajna sprawa - zwłaszcza dla mnie, bo oszczędza stania przy garach :D

    OdpowiedzUsuń
  4. Marzy nam się taki sprzęcior :D Ale byśmy się napoi roślinnych napiły!! :D

    OdpowiedzUsuń
  5. Cześć, ze da się zrobić w tej sokowirówce pozostałe mleka roślinne, tj. Kokosowe, migdałowe, ryżowe i owsiane ?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Cześć :) Tak, jak najbardziej zrobisz każde mleko roślinne w tej Sojowirówce. Na moim blogu znajdziesz wpis o mleku migdałowym, z nerkowców czy konopi, które robiłam w tym urządzeniu. Jeżeli chodzi o typowo zbożowe, czyli z ryżu czy owsa to jeszcze nie robiłam, także w praktyce nie wiem jak to wygląda, ale marka także je wymienia, jako możliwe do zrobienia.
      Jednak teraz jestem trochę zaskoczona, bo żadne linki odsyłające do tej marki już nie działają, także firma chyba już nie prowadzi działalności. Ale być może znajdziesz takowe urządzenie na innych stronach :)

      Usuń
  6. Cześc! Mam pytanie chciałam w tm sojowniku zrobić mleko owsiane, a niestety ta strona mojasoja.pl nie działa jak ktoś juz pisał. może ktos ma ten sprzęt i robił takie mleko. jesli takto proszę o przepis.

    OdpowiedzUsuń
  7. Hej, ja również mam pytanie. W książeczce nie ma przepisu na mleko kokosowe, a bardzo chciałabym zrobić. Masz jakiś sposób? Przed chwilą nastawiłam wiórki kokosowe na programie kaszka, bo na programie mleko sojowe 2/3 wyskakuje górą i smakuje jak woda.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie robiłam mleka kokosowego w tym urządzeniu, więc nie pomogę. Kiedyś widziałam, że producent na swoim Facebooku zamieszczał wiele przepisów na różne mleka, warto poszukać, może jeszcze profil istnieje i tym samym posty z przepisami.

      Usuń
    2. Profil jednak już nie istnieje, podobnie jak marka... Chyba, że źle szukam. Ale strony producenta, które działały około 3 lata temu na tę chwilę nie są już aktywne.

      Usuń