RECENZJA - Życie w stylu vege :)

27 maja 2017

W zakładce "Dobra Książka" jedną z pozycji, którą zrecenzowałam jest książka Magdaleny Makarowskiej "Vege na diecie". Dziś przychodzę z kontynuacją owej lektury. Jest to najnowsza książka wspomnianej autorki - "Życie w stylu vege", Wydawnictwa Feeria.Oceniając książkę pod względem wizualnym jak zwykle nie mam żadnych zastrzeżeń, a wręcz przeciwnie jestem bardzo zadowolona. "Życie w stylu wege" to barwna, pełna profesjonalnych zdjęć oraz kolorowych czcionek lektura, która zdecydowanie "wpada w oko".


"Życie w stylu wege" podzielono na 10 głównych rozdziałów, w których wyodrębniono jeszcze bardziej szczegółowe tematy zapisane jako podrozdziały. 

Jak sam tytuł książki wskazuje "Życie w stylu vege" jest o diecie wegańskiej, ale także wegetariańskiej. Stanowi pewną bazę informacji dotyczących zdrowego stylu życia, opartego na bezmięsnym odżywianiu. W lekturze znajdziesz wiadomości o produktach, które warto i należy wprowadzić do takowej diety, a także poznasz ich praktyczne zastosowanie, poprzez wykorzystanie ich w swojej kuchni, do swoich posiłków.


Książka rozpoczyna się krótką historią autorki o jej stosunku do diety wegańskiej i wegetariańskiej, o przygodach związanych z jedzeniem i niejedzeniem mięsa i aktualnym sposobie żywienia. W dalszej części poruszane są już konkretne tematy, a wśród nich także te bardziej kontrowersyjne (np. jak straszą konsekwencjami niejedzenia mięsa, sprawa jajek, mleko - superżywność czy superwróg).


Najobszerniejszym rozdziałem jest ten dotyczący superfoods'ów, czyli jedzenia niezwykle bogatego w składniki odżywcze. W tej części dowiesz się dużo o zielonych roślinach (m.in. spirulinie, chlorelli, jarmużu, matchy, pokrzywie). Kolejnymi tematami są strączki, zboża, nasiona, produkty pszczele, grzyby, sól czy zdrowe zamienniki cukru.


Oczywiście nie obeszło się bez przepisów - praktycznych, prostych, choć niekiedy też trochę wyszukanych. Receptury na posiłki i zdrowe desery umieszczono w całej książce, tak aby czytając o danym produkcie od razu poznać również jego zastosowanie w praktyce.


Podsumowanie. "Życie w stylu wege" to bardzo ciekawa, przyjemna dla oka i wzbogacająca naszą wiedzę o nowe wiadomości lektura. Pisana, myślę że dla każdego zrozumiale, język jest prosty, a umieszczone informacje łatwe do zapamiętania. Mnóstwo inspiracji, nie tylko do przygotowywania nowych dań, ale także może całkowicie nowej dla nas diety, którą z łatwością można wcielić w życie.

4 komentarze

 1. Nie znam tej książki ale warto do niej zajrzeć ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie słyszałam o niej, ale wydaje się ciekawa :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Widzę dużo ciekawych przepisów ;)
  Ostatnio jednak bardziej selektywnie podchodzę do kupowanych książek, bo mam jeszcze dużo oczekujących na przeczytanie, a i tak czytam głównie blogi :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwszy raz widzimy ten tytuł :) Szkoda, że wcześniej nie wiedziałyśmy o niej to byśmy podesłały rodzicom aby nam kupili na urodziny xD

  OdpowiedzUsuń