RECENZJA - Ulga dla brzucha :)

22 grudnia 2017

W pierwszym półroczu 2016 roku opublikowałam na blogu dwie recenzje książek Robynne Chutkan, a mianowicie "Dobre bakterie" oraz "Zdrowa lekkość brzucha". Są to fantastyczne książki, z genialną treścią i interesującymi faktami. Serdecznie polecam zapoznać się z ich recenzją, a następnie przeczytać całość. 
Dziś przedstawiam jakby kontynuacje wcześniej wspomnianych lektur, bowiem Wydawnictwo Feeria przedstawia "Ulgę dla brzucha", oczywiście niezmiennie autorki Robynne Chutkan. 


Zazwyczaj zaczynam ocenę od strony wizualnej, w tym przypadku raczej nie mam co opisywać. Ponieważ jest to książka typowo naukowa, dostarczająca czytelnikowi naukowej wiedzy. Dlatego w środku znajdziesz jedynie treść - za to solidnie poukładaną, więc spokojnie znajdziesz poszukiwane informacje. 


Pozwolę sobie zacytować fragment tekstu z okładki lektury, ponieważ świetnie obrazuje główne przesłanie "Ulgi dla brzucha". Książka ta jest "skróconą wersją informacji w poręcznej formie leksykonowej, która pozwala szybko odkryć przyczyny wzdęć i trwale je wyeliminować". Zatem reasumując - poruszany temat to WZDĘCIA. Autorka przybliża 101 przyczyn wzdęć oraz tym samym daje "101 naturalnych sposobów przynoszących prawdziwą i trwałą ulgę we wzdęciach". 

Wzdęcia to dość poważny problem, który oprócz ogromnego dyskomfortu i bólu może także dawać sygnał o niebezpiecznej dla życia i zdrowia chorobie. Niektóre z przyczyn wzdęć wymienionych przez Robynne Chutkan to: aerofagia, celiakia, depresja, gluten, menopauza, mleko, stres, tarczyca czy torbiele jajników. Po wyjaśnieniu konkretnej przyczyny mamy od razu gotowe wskazówki jak rozwiązać w tym przypadku dany problem. 


Podsumowanie. "Ulga dla brzucha" gastroenterologa Robynne Chutkan to kolejna bardzo ciekawa i świetnie zaprezentowana książka tej autorki. Po trzech przeczytanych dziełach dr Chutkan nie tracę ochoty na następne i mam wielką nadzieje, że takowe pojawią w niedalekiej przyszłości. Bardzo polecam Wam tę pozycję. Książka będzie idealna dla osób zmagających się ze wzdęciami, ale także może poszerzyć wiedzę specjalistów, którzy z kolei będą mogli zaoferować swoim pacjentom szerszą pomoc. 

2 komentarze

  1. Na szczęście nie mam żadnych problemów z brzuchem, ale książka zapowiada się ciekawie i na pewno warto przeczytać :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Przy okazji z chęcią przekartkuję w Empiku :)

    OdpowiedzUsuń