RECENZJA - Deliciously Ella Every Day :)

2 stycznia 2018

Niecały rok temu otrzymałam od zagranicznej księgarni Bestsellerbooks.pl książkę Niomi Smart "Eat Smart: What to Eat in a Day - Every Day" (recenzje znajdziesz TUTAJ). Dziś po raz kolejny prezentuje Wam bestseller z wcześniej wspomnianego miejsca, a mianowicie "Deliciously Ella Every Day", czyli "Smakowita Ella każdego dnia" Elli Woodward. W Bestsellerbooks.pl możecie swobodnie zamawiać przeróżne książki i bez żadnych problemów zostaną one do Was wysłane, przebywając długą drogę w nienaruszonym stanie.  

Myślę, że część z Was z pewnością doskonale zna Ellę Woodward, czyli "smakowitą Ellę". I o ile dobrze się orientuję to na chwilę obecną tylko jedna z jej książek jest dostępna w polskiej wersji językowej. Z kolei w dorobku Elli znajdują się już aż 4 książki! Ella prowadzi bloga, na którym znajdziecie przepisy na zdrowe posiłki, oparte na roślinnych produktach. Ponad to Ella ma także gamę własnych produktów spożywczych, takich jak: batoniki owsiane, kulki energetyczne czy musli. Dodatkowo prowadzi kilka restauracji. 


Nie zaskoczę Was pisząc, że wizualnie"Deliciously Ella Every Day" zachwyca w każdym detalu. Książka wydana w twardej oprawie odznacza się wysoką jakością. A w środku jest jeszcze lepiej! Przepiękne fotografie jedzenia, gotowych posiłków czy samej Elli wprawiają czytelnika w zdumienie. Uwielbiam takie książki, gdzie treści towarzyszą cudowne zdjęcia oddające w 100% napisane słowa. Pod względem wizualnym książka ta wypada na prawdę bardzo, ale to bardzo dobrze. 


Oczywiście zamieszczonej treści również również nic nie brakuje. Ale zaczynając od początku. Krótki wstęp, dosłownie kilka kartek wprowadza czytelnika w życiorys autorki. Ella pisze o tym jak zmiana nawyków żywieniowych i wdrożenie zdrowej, opartej na produktach roślinnych diety pomogła jej w walce z chorobą. Wspomina swoje trudne początki w wdrożeniu zamierzonych czynności, które finalnie stały się jej codziennością. Później pisze jeszcze m.in. o produktach, które znajdują się w jej kuchni i na których oparte są przepisy zawarte w książce. 


Przepisy podzielone są na 7 części, a wśród nich można wyróżnić śniadania, zdrowe jedzenie w drodze, sałatki czy proste słodkości. Każdy dział zaczyna się króciutkim, kilkustronowym wstępem. Ella pisze tu o swoich ulubionych produktach, np. śniadaniowych oraz zamieszcza listę potrzebnych składników. Każdy przepis jest króciuteńko opisany oraz niemalże każdy zobrazowany pięknym zdjęciem. Nie muszę chyba wspominać, że zamieszczone przepisy są fantastyczne! Jednocześnie ciekawe, oryginalne, ale też bardzo proste. Zdjęcia dodatkowo zachęcają do ich przygotowania. 


Podsumowanie
Ella Woodward w "Deliciously Ella Every Day" wykonała świetną pracę! Pokazała w jak łatwy i szybki sposób wdrożyć do swojej diety zdrowe posiłki, dodatkowo oparte na produktach roślinnych. Przepiękne wydanie książki początkowo zachęca do jej kupna, a następnie do przygotowywania zamieszczonych w środku receptur. Myślę, że ta lektura będzie idealna dla osób ceniących sobie świetne wydanie książek pod względem wizualnym, dla tych którzy szukają inspiracji jedzeniowych, którzy chcą zmienić swój dotychczasowy sposób żywienia na zdrowszy, a może i wegański oraz dla wszystkich tych którzy cenią sobie po prostu zdrową kuchnie.

2 komentarze